Vysílače

Charakteristika

Vysílače jsou bateriová zařízení sloužící k vyslání signálu pro přivolání pomoci v rámci bezdrátového signalizačního systému Boas.

Vysílač TX 40C je nástěnné tlačítko určené pro pevnou montáž na zeď u lůžka klienta, vhodné taky jako tlačítko na chodby, do jídelen, společenských místností atd.

Vysílač TX 42C je přenosné tlačítko s odkládacím držákem obvykle namontovaným pevně na zdi u lůžka klienta pro případ požadovaného odložení tlačítka (držák není nutný, slouží pouze jako odkládací místo tlačítka). K tlačítku je možné připojit pruženku.

Vysílač TX 43C je nástěnné tlačítko s táhlem určené pro pevnou montáž na zeď, určeno do koupelen, na WC nebo do sprch.

Vysílač TX 44C je určen pro pevnou montáž na zeď u lůžka klienta, skládá se z volacího tlačítka a pevné části na zeď s elektronikou. Volací tlačítko je k pevné části připojeno 6-metrovou kroucenou šňůrou, která je dostatečně odolná proti utržení nevhodnou manipulací. Pevná část vysílače s elektronikou zároveň slouží jako odkládací držák volacího tlačítka.

Obsluha

Přivolání pomoci proveďte stiskem volacího tlačítka nebo u vysílače TX 43C tahem za táhlo nouzového volání. Předání volání do sítě Boas je signalizováno bliknutím kontrolky zeleně a krátkým akustickým signálem.

V případě umístění vysílače mimo dosah sítě Boas, výpadku elektrického proudu nebo jiné poruchy komunikace, se akustická signalizace po stisku volacího tlačítka nespustí a může krátce blikat červená kontrolka.

Porucha vysílání vysílače způsobená slabou baterií je po stisku tlačítka indikována dlouhým svitem červené kontrolky bez akustického tónu.

Pozn. V případě že se po stisku volacího tlačítka nepodaří odeslat volání rádiové síti Boas, vysílač automaticky opakuje volání po dobu 10 minut.

Údržba a péče

Vysílače otírejte vlhkou utěrkou (bez rozpouštědel) nebo antistatickou utěrkou. Nepoužívejte suchou utěrku – hrozí nebezpečí elektrostatického výboje. Bateriové kontakty, pokud je to nutné, čistěte hadříkem namočeným v lihu. V případě vybité baterie vysílače signalizované přijímačem volání nebo v případě, že vysílač reaguje na stisk volacího tlačítka dlouhým probliknutím červené kontrolky anebo nereaguje vůbec, vyměňte baterii.

Technické parametry

Pracovní kmitočet: 868,2 Mhz

Vysílací výkon max.: 1mW

Napájení: 2x alkalická baterie R03 (AAA) 1,5V / 1200mAh

Orientační životnost baterie: 40 000 volání / 4 roky (baterie Energizer EN92)

Podmínky prostředí za provozu: +5°C až +35°C

relativní vlhkost vzduchu: 20% až 75%

Pozn. Starší verze vysílačů TX 40C, TX 42C, TX 43C obsahují 3V lithiovou baterii.

Napájení: 1x lithiová baterie CR2450, 3V/600 mAh

Orientační životnost baterie: 10 000 volání / 2 roky